Millî Savunma Üniversitesi (MSÜ) Harp Enstitüleri Karargah Subaylığı 1'inci Dönem Eğitimi Mezuniyet Töreni'ne Başbakanımız Sn. Binali Yıldırım ve Millî Savunma Bakanımız Sn. Nurettin Canikli katıldı


Millî Savunma Üniversitesi (MSÜ) Harp Enstitüleri Karargah Subaylığı 1'inci Dönem Eğitimi Mezuniyet Töreni'ne Başbakanımız Sn. Binali Yıldırım ve Millî Savunma Bakanımız Sn. Nurettin Canikli katıldı.

 

 

Törende konuşma yapan Başbakanımız Sn. Binali Yıldırım "Milli Savunma Üniversitesinde Harp Enstitüleri, Harp Okulları, Subay Meslek Okulları ve Araştırma Enstitülerini, yani bütün askeri eğitim kurumlarımızı tek çatı altında topladık. Bu eğitim kurumlarımız; ülkenin savunmasını, caydırıcılık kabiliyetini en üst düzeye ulaştıracak sizin gibi subayları yetiştiriyor. Bu güzide kurum, devletimizin bekası için çok önemli." dedi.

 

 

Milli Savunma Bakanımız Sn. Nurettin Canikli "Ülkemiz bulunduğu coğrafya itibariyle her zaman güçlü olmak ve güçlü kalmak zorundadır. Askeri personel kalitemiz her türlü iç ve dış tehdide karşı en büyük silahlarımızdan bir tanesidir. Gelecekte Türk Silahlı Kuvvetleri'ne hizmet edecek kaliteli subay ve astsubaylar Millî Savunma Bakanlığımıza bağlı Millî Savunma Üniversitesi çatısı altında yetiştirilmektedir." dedi.

 

 

Başbakanımız Sn. Binali Yıldırım ve Millî Savunma Bakanımız Sn. Nurettin Canikli, mezun olan öğrenci subayları tebrik ederek, üstlenecekleri görev ve sorumluluklar için başarılar diledi.

 
 

Okunma Sayısı : 1901