Millî Savunma Bakanımız Sn. Nurettin Canikli, Başbakanımız Sn. Binali Yıldırım'ın teşrif ettikleri, Yeni Tip Denizaltı Projesi kapsamında yapımına başlanan üçüncü denizaltımız Murat Reis'in ilk kaynak törenine katıldı


Millî Savunma Bakanımız Sn. Nurettin Canikli, Başbakanımız Sn. Binali Yıldırım'ın teşrif ettikleri, Yeni Tip Denizaltı Projesi kapsamında yapımına başlanan üçüncü denizaltımız Murat Reis'in ilk kaynak törenine katıldı.

 

 

Gölcük Tersanesi Komutanlığı'ndaki törende konuşan Başbakanımız Sn. Binali Yıldırım, "Türkiye özellikle son yıllarda her alanda yetkinliğini artırmaya devam ediyor. Savunma sanayinin yanı sıra, denizcilik, ticari denizcilikte de Türkiye önemli bir mesafe aldı." dedi.

 

 

Törende konuşan Millî Savunma Bakanımız Sn. Nurettin Canikli, "Bu projede 6 denizaltı inşa edilmektedir. Bu denizaltılar reis sınıfı denizaltılardır. Projenin ilk denizaltısı olan Pirireis'in inşaatına 8 Ekim 2015'te başlandı. Diğer denizaltıların inşaatları da on ikişer ay arayla devam etmektedir. Bu serinin üçüncü denizaltısı olan Muratreis'in kaynağını da inşallah bugün gerçekleştiriyoruz." dedi.

 

 
 

Okunma Sayısı : 1908