Millî Savunma Bakanı Sn. Nurettin Canikli, Kayseri 12. Hava Ulaştırma Ana Üs Komutanlığı'nda, A 400M uçaklarının C Seviyesi Bakım Kabiliyeti Kazanım Töreni'ne katıldı


Millî Savunma Bakanı Sn. Nurettin Canikli, Kayseri 12. Hava Ulaştırma Ana Üs Komutanlığı'nda, A 400M uçaklarının C Seviyesi Bakım Kabiliyeti Kazanım Töreni'ne katıldı. 

 

 

Törende konuşan Millî Savunma Bakanı Sn. Nurettin Canikli, "88 yıllık havacılık hafızasına sahip olan kurumumuz, yeni nesil ulaştırma uçağı olan A 400M uçaklarının bakımını ilk kez milli imkân ve kabiliyetlerle yapmıştır. Bu sayede havacılık adına önemli bir adımı daha atmış oluyoruz. Böylece, daha önce yurt dışına ödenen uçak başına ortalama 900.000 Euro’nun milli bütçede kalması sağlanmış, ayrıca yurt dışında ortalama 6 ay süren bakımların, 2 aydan daha kısa bir sürede tamamlanmasıyla uçaklarımızın harekât etkinliği de artırılmıştır." dedi.

 

 

Millî Savunma Bakanı Sn. Nurettin Canikli, özellikle havacılık alanında, milli ve yerli projelerde önemli bir dönüm noktasında olunduğunu vurgulayarak, "İnşallah bundan sonra askeri fabrikalarımıza tasarım yeteneği kazandıracak alt yapıyı da kuracağız. Bunu tasarım yeteneğiyle taçlandıracağız." dedi.